Web Analytics

Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne Yapmalıyım? 5 Adım Kontrol

Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne Yapmalıyım? 5 Adım Kontrol ile sorunun kaynağına ulaşın. Sık yaşanan bu kombi arızasında hangi noktalara dikkat edilmelidir.
Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne Yapmalıyım

Kombiniz ateşleme yapmadığında hatanın sebebini dijital ekran üzerinden F5, F10, F1 gibi hata kodlarıyla göstermektedir. Kombiniz ateşlemeyi deniyor ancak başaramıyorsa ya da hiç ateşleme işlemine geçmiyorsa bu bazı parçalarda sorun olduğuna işarettir. Parça değişimi ve servis çağırmadan önce evde yapacağınız bazı işlemler ile sorunu basitçe çözebilirsiniz.

Demirdöküm kombi kullanıcısı olabilir veya farklı marka/model kombi kullanıyor olabilirsiniz. Ateşleme sorun ve arızaları her kombide yaşanabilir. Kombi teknik servislerine bu sorunla ulaşan cihaz sahibi oldukça fazladır. Genelde sorun tek bir noktada oluşan problem değildir. Aşağıdaki ateşleme sorunu yaşadığınızda hangi bölüm ve parçaların kontrol edilmesi gerektiğini belirttik. Soruna profesyonel destekle çözüm bulmak isterseniz demirdöküm servisi 444 67 02 iletişim numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Kombi Ateşlememe Nedenleri Nelerdir?

Kombinin ateşlememe nedeni bazen kullanıcıya bağlı olmakla birlikte bazı durumlarda da kombi parçası ya da tesisat kaynaklı olabilir. Kombi ateşlemesindeki sorunu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilir, gerektiği durumlarda servis çağırabilirsiniz.

Kombi Ateşlememe Nedenleri Nelerdir

1 . Termostat Arızası Varsa Kombi Ateşleme Yapmaz

Evlerinde termostat yani ısı ayarlayıcı kullanan kişilerde genellikle ateşlememe sorunu olabilir. Bildiğiniz üzere termostat, kombiye bağlı olarak çalışır ve oda sıcaklığına göre çalıştırır ya da durdurur. Derecesinde hata olması ya da ısı sensörünün bozuk olması halinde ısıyı ölçemez, kombiye gerekli komutu iletemez. Termostatın değişmesi ya da ayarların sıfırlanması çözüm olabilir.

2 . Elektrik Tesisatı Arızasında Kombi Ateşeleme Yapmaz

Elektrik ve gaz tesisatında bir problem olması halinde kombiniz ateşleme yapmaz. Kombiye giden elektrik hattında kesinti ya da voltaj farkı olabiliyor. Kombinize elektrik geldiğinden emin olun. Ayrıca gaz kesintileri, vananın kapatılması da kombinin içine gaz gitmeyeceği için hata koduna geçmesine sebep olur.

Kombi Basınç Barında Sorun Varsa Ateleme Yapmaz

3. Kombi Basınç Barında Sorun Varsa Ateleme Yapmaz

Basıncın ideal ayarda olduğunu kontrol edin. Kombi basıncı 0-1 arasında çalışmaz ve bu sebeple de ateşleme yapmadan hataya geçer. Basınç barını su basarak 1-2 seviyelerine getirmeniz halinde kombiniz tekrar çalışacaktır. 2’den fazla basınç önerilmez, bunu yapmanız halinde kombi yine çalışmaz ve yüksek basınçtan suyu tahliye edebilir.

4 . Don Yaptıysa Kombi Ateşleme Yapamaz

Yoğuşma borusunun donması özellikle kış aylarında yaşanan bir durumdur. Her ne kadar kombi aktif şekilde çalıştığında kendisini dondurmasa da kısa süreli kapatılması ya da hava sıcaklıklarının çok ani şekilde düşmesi halinde yoğuşma borusu donar. Borudaki donmuş suyun çözülmesi, problemin ortadan kalkmasını sağlar. Ayrıca sorun çözüldükten sonra borunun etrafını ısı yalıtım malzemeleri ile sarmayı unutmayın. Bu kışın borunun donma oranını azaltır.

Don Yaptıysa Kombi Ateşleme Yapamaz

5. Kombi Anakart Arızalandıysa Ateşleme Yapmaz

Tüm bu çözümleri denedikten sonra hala ateşleme yapmıyorsa diğer aksam ve parçalarda sorun olabilir. Genellikle ateşleme sorunu anakart, gaz armatörü, iyon elektrotu veya ateşleme elektrotunda arıza olmasında meydana gelir. Bu parçaların değişmesi halinde problem çözülür.

Kombi Ateşleme Yapmıyor Ne Yapmalıyım sorunuza yanıt vermeye çalıştık. Konu ile ilgili soru görüş ve önerilerinizi demirdöküm servisi birimlerimize aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Demirdöküm Servisi

Demirdöküm Servisi

Yorum Yazın

İstanbul Demirdöküm Servisi

Demirdöküm Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Demirdöküm Servis Çağırın
444 67 02

Demirdöküm Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Demirdöküm Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Demirdöküm Servis

Demirdöküm marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun

Servis AraWhatsApp