Web Analytics

Kombi Hava Almazsa Ne Olur? 3 Önemli Alan

Kombi Hava Almazsa Ne Olur? 3 Önemli Alan içeriğinde aklınıza takılan tüm soruların cevabını bulacaksınız.
Kombi Hava Almazsa Ne Olur

Sürekli devridaim içerisinde çalışan kombiler, bu işlem sırasında içerisinde hava barındırır. Havanın yoğunlaşması, tahliye edilmemesi ve sıkışması halinde birçok problem meydana gelebilir. Bu sorunlar kombinizin arıza koduna geçmesine sebep olurken bazı durumlarda kombinin değişmesine kadar gidebilecek arızalar yaşanabilir.

Kombi Hava Almazsa Ne Olur? 3 Önemli Alan aşağıdaki içeriğimizde detaylandırılmıştır. Konu ile ilgili yada demirdöküm kombi cihazları için tüm soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz. Merkez demir teknik servisi ekibimize 444 67 02  çağrı merkezi üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Kombi Havası Neden Birikir? Nasıl Tahliye Edilir?

Kombi içerisinde yer alan tahliye sistemleri zaman zaman tıkanabilir ya da tahliyeyi sağlayan parçalarda arızalar meydana gelebilir. Bu tür durumlarda hava kombinin içine sıkışır ve patlama ile kaçaklara sebep olabilir.

Kombi Havası Neden Birikir? Nasıl Tahliye Edilir?

Kombide Hava Nasıl Birikir?

Kombi içerisinde yer alan hava baca aracılığıyla dışarı atılır. Yakılan gazın dumanını dışarı atamayan kombilerde hava sıkışması meydana gelir. Her ne kadar çok kısa sürede bu durum yaşanmasa da hava birikmesinin yüksek oranlara gelmesi halinde arıza kodu verebilir, tahliye boruları patlayabilir ve başka sorunlar ortaya çıkabilir.

Kombideki Hava Nasıl Dışarı Atılır?

Kombideki hava basıncını düşürmek ve stabil çalışmasını sağlamak için 2 adım yapılmaktadır. Bunlardan ilki kesin çözüm olmamakla birlikte kullanıcıların kendisinin yaptığı diğeri de servisin müdahale ettiğidir.

Kombideki Hava Nasıl Dışarı Atılır?

Eğer kendiniz havayı almak istiyorsanız; kombiye en yakın petekten hava alma işlemi yapabilirsiniz. Peteğin vana kısmına bir düz tornavida yardımcıyla açın, daha sonra sol tarafa doğru pimi çevirin. Bu işlemi yaparken vananın altına bir kova koymayı unutmayın. Peteklerde ve kombide olan hava çıkarken su da tahliye olmaktadır. Eğer bu işlemi yaptıktan sonra hala çözüm olmazsa ikinci aşamaya geçin.

Eğer servis çağıracaksanız; servis tarafından kombide sıkışan havanın tahliyesi için 4 işlem yapılmaktadır. Bunlar;

  • Kombilerin üzerinde yer alan ve hava tahliyesine yarayan purjörlerden kolayca tahliye yapılabilir. Bu işlem sırasında kombinin altında mutlaka bir kova olmalıdır. Çünkü hava alınırken, tahliye borusundan su da boşalır.
  • Sadece uzman tarafından yapılması tarafından tavsiye edilen diğer bir işlem pompa ile hava basılarak tahliyeden çıkartılmasıdır. Bu işlemde kombiye bir hava pompası sokulur ve içeriye hava verilir. Basınçla birlikte hem hava hem de su dışarı atılır, kombinin içi boşaltılır.

Bazı kombi modellerinin alt kısmında hava tahliyesi için tahliye borusu olabilir.

Demirdöküm Servisi

Demirdöküm Servisi

Yorum Yazın

İstanbul Demirdöküm Servisi

Demirdöküm Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Demirdöküm Servis Çağırın
444 67 02

Demirdöküm Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Demirdöküm Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Demirdöküm Servis

Demirdöküm marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun

Servis AraWhatsApp