En yakın Servis Noktası
demirdöküm servis

Demirdöküm Kombi Isıtmıyor Nedenleri ve Çözümleri

Demirdöküm kombi ısıtmıyorsa bunun bir takım sebepleri olabilmektedir. Arızanın tam olarak kaynağının tespit edilmesi ve genel çözüm önerileri şu şekildedir:

 1. Petek ve Boru Hattı Tıkanması:
  • Çözüm: Petekler ve boru hattında zamanlar oluşan tortular sebebiyle tıkanıklık meydana gelir. Suyun petekler arasında geçişi engelleneceği için sıcaklık eve dağılmaz. Petek temizleme işlemleri tamda bu sebeple oldukça öncemli olmaktadır.
   Petek ve Boru Hattı Tıkanması
   Petek ve Boru Hattı Tıkanması
 2. Petekler Kapalı Olabilir:
  • Çözüm: Peteklerde bulunan her iki vana da açık olması gerekmektedir. Herhangi birinin kapalı olması durumunda diğer peteklerede sıcak suyun gidişi engelleneceğinden tüm vanaları kontrol etmelisiniz.
   Petekler Kapalı Olabilir
   Petekler Kapalı Olabilir
 3. Anakart Arızası:
  • Çözüm: Kombi anakartının arızalanması bir çok arızaya yol açabileceği gibi sıcak su girişini de engelleyebilir. Bu gibi durumlarda anakartın tamir yada değiştirilerek kombinin tam verimli çalışması sağlanabilir.
   Anakart Arızası
   Anakart Arızası
 4. Gaz Akışında Sorun:
  • Çözüm: Kombiden sıcak su gelmediği zaman ilk yapılması gerekenlerden biri de doğalgaz vanasının açık olduğunu tespit ederek daireye gaz akışı olduğunu teyit etmektir. Gaz kesilmesi durumunda kombi sıcak su veremeyerek görevini yerine getirmez.
   Gaz Akışında Sorun
   Gaz Akışında Sorun
 5. 3 yollu vanada sorun olabilir:
  • Çözüm: Kombilerde en önemli parçalardan biri olan 3 yollu vana arızalanması durumunda bir çok arızalar meydana geldiği gibi sıcak su girişinde de arızalar olabilir.
   3 Yollu Vana Arızası
   3 Yollu Vana Arızası
 6. Elektrik Arızaları:
  • Çözüm: Kombi cihazları kimi zaman elektrik gidip geldiğinde arıza moduna geçerek kendini korumaya alabilir. Bu gibi durumda kombiyi resetleme yaparak arıza ışının silinmesini sağlayabilirsiniz.

Her bir durum için önerilen çözümler genel bilgilerdir ve kombi modeline bağlı olarak değişebilir. Ciddi arızalar veya teknik sorunlar için her zaman bir uzmandan yardım almak en iyi seçenektir.

Demirdöküm Kombi İhtiyacınız Olabilecek Bağlantılar

Servis AraWhatsApp