Web Analytics

Demirdöküm kombi ateşleme yapmıyor sebebi nedir? 5 Neden ve Çözüm

Kadıöy Demirdöküm Servisi 44 67 02 çağrı merkezini arayın size en yakın servis hemen kapınıza gelsin. Tüm Demirdöküm kombi ve klima modellerinde tamirci gerektiğinde profesyonel destek alabilirsiniz.
Demirdöküm kombi ateşleme yapmıyor sebebi nedir

Kombilerde sık yaşanan sorunlardan biride ateşeleme sorunlarıdır. Demirdöküm kombinin ateşleme yapmamasının birkaç potansiyel nedeni olabilir. Servis çağırmadan önce aşağıdaki adımlara göz atabilir ve çözüm önerilerini inceleyebilirsiniz. Yinede sorun çözülmüyorsa Demirdöküm servis çağırmak için 444 67 02 numaradan bize ulaşınız.

Demirdöküm kombi ateşleme yapmıyorsa

Demirdöküm kombi ateşleme yapmıyorsa olası sebepler

  1. Gaz beslemesi sorunu: Kombinin gaz beslemesi kesintiye uğramış, gaz valfi kapalı veya gaz basıncı düşük olabilir. Gaz vanasını kontrol edin ve açık olduğundan emin olun. Gaz valfinin düzgün çalıştığından ve bağlantıların sıkı olduğundan emin olun. Ayrıca, gaz basıncını kontrol edin ve gerekirse gaz şirketi veya yetkili bir gaz teknisyeniyle iletişime geçin.
  2. Pilot alev sorunu: Eğer kombinizde pilot alevi varsa, pilot alevin sönük veya zayıf olması ateşleme sorununa neden olabilir. Pilot alevin düzgün yanıp yanmadığını kontrol edin. Eğer pilot alevi zayıf veya sönükse, pilot alevin temiz olduğundan emin olun ve gerektiğinde ayarlamalar yapın.
  3. Elektrik beslemesi sorunu: Kombinin elektrik beslemesi sorunlu olabilir. Elektrik prizi ve kombinin fişini kontrol edin. Prizde elektrik akımı olduğunu ve kombinin fişinin tam olarak takıldığını doğrulayın. Elektrik devre kesicilerini veya sigortalarını kontrol edin ve gerektiğinde sıfırlayın.
  4. Kontrol paneli sorunu: Kombinin kontrol panelinde bir hata veya arıza olabilir. Kontrol panelindeki göstergeleri kontrol edin ve herhangi bir hata veya hata kodu varsa kullanım kılavuzunda belirtilen adımları izleyin. Eğer kontrol panelinde bir arıza olduğundan şüpheleniyorsanız, yetkili bir servis teknisyeninden yardım almanız gerekebilir.
  5. Diğer teknik sorunlar: Kombinin diğer bileşenlerinde veya parçalarında arızalar veya işlev bozuklukları olabilir. Gaz valfi, ateşleme elektrodu, ateşleme transformatörü gibi bileşenlerin çalışması gerekiyor. Eğer bu parçalarda sorun olduğunu düşünüyorsanız, yetkili bir servis teknisyeninden yardım almanız önemlidir.

Yukarıdaki nedenler genel bir bilgilendirme niteliğindedir. Demirdöküm kombinizin kullanım kılavuzuna başvurmanız ve orada belirtilen özel adımları izlemeniz önerilir. Eğer sorun devam ederse, yetkili bir servis teknisyeninden yardım almanız en doğru çözüm olacaktır.

Demirdöküm Servisi

Demirdöküm Servisi

Yorum Yazın

İstanbul Demirdöküm Servisi

Demirdöküm Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Demirdöküm Servis Çağırın
444 67 02

Demirdöküm Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Demirdöküm Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Demirdöküm Servis

Demirdöküm marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun

Servis AraWhatsApp