En yakın Servis Noktası
demirdöküm servis

Demirdöküm Kombi Ateşleme Sorunu ve Çözümleri

Demirdöküm kombi ateşleme yapmaması sonucu sıcak su vermeyecektir. Ateşleme arızasının tam olarak kaynağının tespit edilmesi ve genel çözüm önerileri şu şekildedir:

 1. Baca Tıkanmışsa:
  • Çözüm: Kombi bacası tıkanması durumunda hava akışı olmayacağı için ateşleme sistemi devreye girmez ve kombi çalışmaz. Bu gibi durumlarda baca temizliği doğru bir şekilde yapılarak tekrar deneme yapılabilir.
   Baca Tıkanmışsa
   Baca Tıkanmışsa
 2. Ateşleme Bobini Arızası:
  • Çözüm: Kombi ateşleme yapmamasının nedeni bobinin arızalanmasından kaynaklanır. Kombi ateşleme bobini değimi yapılarak bu arıza ortadan kaldırılabilir.
   Ateşleme Bobini Arızası
   Ateşleme Bobini Arızası
 3. Anakart Arızası:
  • Çözüm: Kombi anakartının arızalanması bir çok arızaya yol açabileceği gibi ateşleme sisteminin devreye girmesini de engeller. Bu gibi durumlarda anakartın tamir yada değiştirilerek kombinin tam verimli çalışması sağlanabilir.
   Anakart Arızası
   Anakart Arızası
 4. Gaz Akışında Sorun:
  • Çözüm: Daire giren doğalgazda sorun olması durumunda kombi çalışıyor gibi gözüksede ateşeleme yapmayacaktır. Kombi ateşleme sisteminin tekrar devreye girmesi için gaz akışını kontrol edebilirsiniz.
   Gaz Akışında Sorun
   Gaz Akışında Sorun
 5. 3 yollu vanada sorun olabilir:
  • Çözüm: Kombilerin başlı başına en önemli parçalardan biri de 3 yollu vana olmaktadır. 3 yollu vana arızalanması durumunda bir çok arıza meydana getirebileceği gibi ateşleme de yapmayacaktır. Parçanın değiştirilmesi ile bu arıza ortadan kaldırılabilir.
   3 Yollu Vana Arızası
   3 Yollu Vana Arızası
 6. Elektrik Arızaları:
  • Çözüm: Elektriğin dalgalı olması yada kesilip tekrar gelmesinden sonra kombi cihazları arızaya geçebilmektedir. Bu gibi durumlarda reset tuşuna basarak kombiyi sıfırlayabilir ve ateşleme sisteminin tekrar devreye girmesini sağlayabilirsiniz.

Her bir durum için önerilen çözümler genel bilgilerdir ve kombi modeline bağlı olarak değişebilir. Ciddi arızalar veya teknik sorunlar için her zaman bir uzmandan yardım almak en iyi seçenektir.

Demirdöküm Kombi İhtiyacınız Olabilecek Bağlantılar

Servis AraWhatsApp